Podlahové kúrenie

Podlahové kúrenie - vykurovanie patrí v poslednej dobe k najviac obľúbenému z dôvodov praktickosti a dizajnu. Vďaka podlahovému vykurovanie má naše telo pocit tepla aj keď je vzduch v mísnosti relatívne ešte chladný, preto si podlahové kúrenie obľúbia najmä deti, ktoré na priestore podlahy trávia najviac času počas celého dňa. Ak sa chcete opýtať na konkrétny produkt z našej ponuky podlahového kúrenia alebo máte všeobecný dotaz, kontaktujte našu technickú podporu na tel. čísle: +420 499 429 225.

Zobrazenie tovaru E-shope:
Zobraziť podľa:0 produktov
Neboli nájdené žiadne produkty. Skúste zmeniť kritériá hľadania.

Podlahové kúrenie patrí do skupiny veľkoplošného vykurovania. Na dosiahnutie a udržanie tepelného komfortu stačí o 2 - 4 ° C nižšia teplota, ako pri vykurovaní klasickými vykurovacími zostavami. V dôsledku toho je podlahové vykurovanie približne o 10% úspornejšie než kúrenie radiátory, pretože teplo je odovzdávané do priestoru veľkú teplonosnú plochou s nižšou teplotou vykurovacej vody.

Pre použitie podlahového kúrenia hovoria aj rýchlosť a jednoduchosť inštalácie, dlhá životnosť a relatívne nízke náklady na obstaranie vykurovacích prvkov, ako sú podlahové izolácie, rúrky, rozdeľovača, tvarovky a ďalšieho podlahového príslušenstva.

Vďaka podlahovému kúrenie sú jednotlivé miestnosti vykurované rovnomerne prostredníctvom tzv. Tepelného sálania. Oproti vykurovanie radiátory nedochádza k cirkulácii vzduchu a tým pádom vírenie prachu po miestnosti. Podlahové vykurovanie je tiež skvelé v tom, že teplota podlahy stále zostáva okolo 25 ° C, a tak je možné po podlahe chodiť pokojne naboso.

Základné delenie:

- teplovodné podlahové kúrenie

- elektrické podlahové kúrenie

Pri výbere je potrebné tiež vyriešiť typ podlahového rozdeľovača, ktorý môže byť s čerpadlom alebo bez čerpadla.

Zháňate vhodný kotol na zimu? Riešite otázku vykurovania Vášho domu? Pozrite sa do sekcie Kotly, kde sme podrobne rozčlenili jednotlivé možnosti vykurovania. Vyberať môžete z plynových kotlov, elektrokotlov, kondenzačných kotlov, kotlov na tuhé palivá a ďalších.

Fond ohrozených detí
Facebook