Kotly

Kotly slúži na vykurovanie domácností a na ohrev úžitkovej vody. V dnešnej dobe už existuje veľa variantov a prevedenie kotlov, takže aj ten sebanáročnejšia zákazník si príde na svoje. Ponúkame kvalitné elektrokotla | kondenzačné kotly | kotly na pevné palivo | plynové kotly |. V prípade technických otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle +420 499 429 225, kde Vám poradíme s výberom kotla alebo vypočítame potrebný výkon.

Náš tip: Špeciálne záložné zdroje ASTIP-Elston, vhodné pre zálohovanie kotlov, krbov, kachlí, čerpadiel, čerpadiel s elektronickou reguláciou a solárnych systémov.

Zobrazenie tovaru E-shope:
Zobraziť podľa:0 produktov
Neboli nájdené žiadne produkty. Skúste zmeniť kritériá hľadania.

Kotly sú ústredným prvkom vykurovacích sústav. Ohrievajú vykurovaciu kvapalinu (najčastejšie vodu), ktorá následne prechádza vykurovacou sústavou a skrze radiátory odovzdáva teplo do cieľových priestorov. Kotly môžu zároveň slúžiť pre ohrev úžitkovej vody, ktorú využívame napr. Na umývanie riadu či osobnú hygienu. Kotly možno deliť napríklad podľa druhu paliva:

  • Elektrokotly sú priestorovo úsporné, ekologické a jednoduché na obsluhu. Stále viac obľúbené kondenzačné kotly sú taktiež šetrné k životnému prostrediu a ich vyššia obstarávacia cena je vyvážená budúce zníženou spotrebou paliva.
  • Kotly na tuhé palivá predstavujú stále jeden z najlacnejších spôsobov vykurovania.
  • Moderné automatické kotly už navyše nevyžadujú stálej ručné prikladanie. Závesné plynové kotly nájdeme hlavne v bytových jednotkách či menších domoch, kde často zároveň slúži aj na ohrev vody.
  • Stacionárne plynové kotly sú najčastejšie umiestnené v kotolniach a slúži pre obsluhu veľkých rodinných či bytových domov. Výhodou plynových kotlov je ich ľahká obsluha a pokročilé programovateľné nastavenia.

Určitú alternatívu ku kotlom predstavujú krby a kachle. Tie sa však využívajú najmä v menších rekreačných objektoch alebo slúžia ako doplnenie klasických, kotlom poháňaných vykurovacích sústav.

Fond ohrozených detí
Facebook