Expanzné nádoby

Expanznej nádoby slúžia na vyrovnávanie zmien objemu kvapalín z dôvodu zmeny ich teplôt v systéme. Použitie expanznej nádoby je možné v vykurovacích systémoch a v okruhoch s pitnou vodou v prípade zásobníkových ohrievačov. V našej ponuke nájdete expanznej nádoby kúrenárske a vodárenské popredného výrobcu Reflex. Ak potrebujete poradiť s výberom expanznej nádoby, kontaktujte našu technickú podporu na tel. čísle: +420 499 429 225.

Zobrazenie tovaru E-shope:
Zobraziť podľa:0 produktov
Neboli nájdené žiadne produkty. Skúste zmeniť kritériá hľadania.

Ako fungujú expanznej nádoby na vodu?

Pri studenom stave je expanzná nádoba vyplnená plynom. Rast teploty vody či inej kvapaliny však spôsobuje zvyšovanie tlaku a prenikaniu kvapaliny dovnútra nádoby. Vo chvíli, keď dôjde k poklesu teploty, tak naopak plyn začne vytláčať kvapalinu. Oddelenie plynu a kvapaliny vo vnútri expanznej nádoby obvykle zabezpečuje membrána.

No kúrenie aj vodu

V našom e-shope nájdete nádoby vhodnej pre vodárenské i kúrenárske účely. Expanznú nádobu tak môžete pripojiť k TUV čerpadlu, ale aj k ohrievaču vody. Nájdete u nás predovšetkým produkty od spoľahlivého výrobcu Reflex, ktorý ponúka expanznej nádoby v mnohých rôznych veľkostiach - 5 l, 10 l, 20 l, 50 l i 100 l. Produkt vhodnej veľkosti by u nás mal teda nájsť naozaj každý.

Fond ohrozených detí
Facebook