Automatické odvzdušňovacie ventily

Odvzdušňovacie ventily nájdu svoje uplatnenie v uzavretom "vykurovacom" okruhu, kde sa počas prevádzky vytvárajú plyny. Automatické odvzdušňovacie ventilypracují samostatne na princípe plaváku, ktorý je v kontakte s kvapalinou v systéme. Pri poklese plaváka vplyvom vzduchových bublín dôjde otvoreniu odvzdušňovacieho ventila, ktorý spustí proces riadnej funkcie odvzdušňovacieho ventilu.

Tip: Automatické odvzdušňovacie ventily možno ešte doplniť o spätný ventil - klapku. Ten umožní demontáž odvzdušňovacieho ventilu pri údržbe alebo jeho výmene bez nutnosti vypustenia rozvodu.

Zobrazenie tovaru E-shope:
Zobraziť podľa:0 produktov
Neboli nájdené žiadne produkty. Skúste zmeniť kritériá hľadania.

V uzavretom "vykurovacom" okruhu sa počas prevádzky vytvárajú plyny, ktoré musia byť z rozvodu odvádzané. V opačnom prípade spôsobujú poruchy funkčnosti ako hlučnosť, problémy s obehom vody, korózie a ďalšie. Odvzdušňovacie ventily slúžia k odpusteniu nahromadeného vzduchu v ohyboch alebo vreckách na potrubie, v systémoch rozvodov kúrenia a delí sa na automatické a manuálne odvzdušňovacie ventily.

Potrebujete poradiť s výberom odvzdušňovacieho ventilu? Kontaktujte našu technickú podporu na tel.čísle: +420 499 429 225.

Fond ohrozených detí
Facebook